Portal turystyczny na Kujawach
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Krajna

Gospodarstwo Agroturystyczne U HELMINÓW - noclegi, Kujawy

AGROTURYSTYKA  Krajna

86-010 Koronowo, Buszkowo 80

Telefon  (52)-382-50-10, 665-052-459
Dzwoniąc powołaj się na portal SloneczneKujawy.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie   Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.helmin.agro.pl

CHARAKTERYSTYKA:
agroturystyka, noclegi, wakacje, wczasy, wypoczynek, urlop, Koronowo, Kujawy, noclegi na Kujawach, wakacje na Kujawach, agroturystyka na Kujawach
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Plac zabaw Parking Telewizja Wyzywienie Zwierzęta w obiekcie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Ceny do uzgodnienia

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Gospodarstwo agroturystyczne „U Helminów” położone jest na skraju lasów graniczących z Borami Tucholskimi nad rzeczką Krówką i jeziorem Kadzionka wśród malowniczo ukształtowanego terenu polodowcowego (w pobliżu Zalewu Koronowskiego).


Gospodarstwo oferuje wczasy rodzinne i pobyty w weekendy. Mile widziana jest wcześniejsza telefoniczna rezerwacja miejsc. Zapewniamy noclegi w 2-pokojowym mieszkaniu z osobnym wejściem, kuchnią i łazienką.


Pokoje są wyposażone w sprzęt RTV , szafki na ubrania, stoliki nocne, lampki, w jednym z pokoi znajduje się stół z krzesłami( do wygodnego spożywania posiłków).
W każdym pokoju znajduje się sprzęt wypoczynkowy, między innymi: leżaki, fotele plażowe, krzesła turystyczne oraz maty.


Kuchnia jest wyposażona w kuchenkę gazową, lodówkę, czajnik bezprzewodowy, a także niezbędne wyposażenie typu garnki, sztućce, szklanki, oraz zastawa śniadaniowo- obiadowa itp.

W łazience znajduje się prysznic, umywalka i WC. Goście mają dostęp do ciepłej wody 24 godziny na dobę, a także możliwość używania oddzielnej suszarki na bieliznę.


Budynek mieszkalny otacza piękny ogród, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wczasowicze mają do dyspozycji własną altankę z ujmującym widokiem na jezioro Kadzionka.


W altance znajduje się drewniany stół i dwie ławeczki oraz grill. Dla zwolenników ciszy oraz romantycznego szeptu drzew wisi hamak w brzozowym lasku należącym do gospodarzy.


W obejściu znajdują się huśtawki, plac do gry w koszykówkę, piaskownica dla dzieci. W jednym z budynków gospodarczych jest tenis stołowy. Użyczane są rowery oraz łodzie wiosłowe. Istnieje możliwość organizowania wycieczek pieszych lub rowerowych po okolicy bogatej w liczne zabytki architektoniczne i krajobrazowe. 


Gospodarze posiadają dwa stawy rybne, w których można złowić karpie, karasie, linki i inne. Jest to wielka atrakcja, gdyż po pasjonującym wędkowaniu jest możliwość przyrządzenia i spożycia złowionych zdobyczy. A z kolei zimą można pojeździć na łyżwach lub pograć w hokeja po skutych lodem stawach. Między dwoma stawami przygotowany jest plac do ogniska wraz ze stolikiem i ławeczkami.

» DODATKOWE INFORMACJE «

W bezpośredniej bliskości (100 m) usytuowana jest plaża nad jeziorem Kadzionka.

W pobliskiej miejscowości Nowy Dwór (4 km) znajduje się stadnina koni.

» ATRAKCJE «

Spośród licznych atrakcji szczególnie polecamy wędkowanie na stawach rybnych, jeziorach lub rzece, grillowanie, grzybobranie. Użyczamy łodzi wiosłowych i rowery. Istnieje możliwość organizowania wycieczek pieszych lub rowerowych po okolicy bogatej w liczne zabytki architektoniczne i krajobrazowe ewentualnie spływ rzeczką Krówką poprzez łańcuchowo połączone Jeziora Byszewskie do Zalewu Koronowskiego.

Zimą zapraszamy na kuligi duktami leśnymi i jazdę na łyżwach po skutych lodem stawach. Wokół gospodarstwa jest dużo miejsca dla wypoczynku i rekreacji (plac zabaw dla dzieci).

Okolica
           
Niedaleko gospodarstwa znajduje się wypożyczalnia kajaków, gdzie organizowane są spływy rzeczką Krówką poprzez łańcuchowo połączone jezioro Byszewskie do Zalewu Koronowskiego. Spośród licznych atrakcji szczególnie preferowane przez turystów jest wędkowanie na stawach rybnych państwa Helmin, jeziorach lub rzece.

W odległości 200 metrów rozciąga się piękny mieszany las. Sprzyja on długim spacerom po wyznaczonych szlakach turystycznych, a także w sezonie letnim można wybrać się na jagody i poziomki. Natomiast w czasie złocistej jesieni zachęca do grzybobrania. A zimą państwo Helmin zapraszają na kuligi duktami leśnymi. Fauna tych lasów to jelenie, sarny, dziki, zające czy też coraz liczniejsze bobry, a także stada dzikich kaczek i łabędzi, ale też orły bieliki, żurawie, czy czaple siwe.
 
W pobliskiej miejscowości Nowy Dwór (4km) znajduje się stadnina koni, w której jest 40 koni rasy wielkopolskiej, w tym 30 przygotowanych do jazdy rekreacyjnej. Dwie ujeżdżalnie na świeżym powietrzu oraz jedna kryta. Oprócz jazdy wierzchowej w ofercie znajduje się przejażdżka bryczką po malowniczych terenach Zalewu Koronowskiego. Można tam skorzystać z lekcji nauki jazdy konnej.
 
Niedaleko wsi Fojutowo znajduje się unikalny zabytek architektury hydrotechnicznej, wzorowany na antycznych rzymskich budowlach - akwedukt, będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi (płynąca dołem) i Wielkiego Kanału Brdy (płynąca górą). Budowla ma 75 m długości, co czyni z niej najdłuższy taki obiekt w Polsce.
 
Kolejnym ciekawym miejscem jest Rezerwat Cisów. Rezerwat "Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego" w Wierzchlesie należy do najstarszych chronionych obiektów przyrodniczych w Polsce. Wyróżnia się bogactwem zasobów przyrodniczych i interesującymi dziejami, a w obrębie rozległego kompleksu leśnego Bory Tucholskie niewątpliwie reprezentuje jego najciekawsze miejsce.
 
Specyficzny urok miastu Koronowo nadaje zespół poklasztorny cysterski (1289r) oraz drugi kościół gotycki. Inne zabytki to budynek synagogi żydowskiej (1856r). Inną pamiątką po zamieszkującej ludności żydowskiej to XIX-wieczny cmentarz żydowski. W samym mieście można obejrzeć młyn wodny, tzw. Diabelski Młyn z XIX wieku.

» MAPA «

© © Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SloneczneKujawy.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
© 2009-2013 SloneczneKujawy.pl