Portal turystyczny na Kujawach

ZNAJDŹ NOCLEG...

MIEJSCOWOŚCI NA KUJAWACH

Inowrocław - na Kujawach zachodnich

Inowrocław – historyczna stolica Kujaw zachodnich. Inowrocław położony jest na Pojezierzu Kujawskim, nad rzeką Noteć.

więcej »

Wszystkie artykuły »

Strona Główna » miejscowości turystyczne na Kujawach - Lista artykułów
Znaleziono  29  artykułów   |  Wyświetlane:  0 - 10

Aleksandrów Kujawski

Aleksandrów Kujawski położony jest na Kujawach, między Toruniem a Włocławkiem. Region miasta cechuje uzdrowiskowy charakter, związany z występowaniem solanek oraz z dobrymi właściwościami klimatu.
Więcej informacji »»

Brześć Kujawski

Miasto położone na Pojezierzu Kujawskim, nad Zgłowiączką dopływem Wisły, na południowy zachód od Włocławka.
Więcej informacji »»

Bydgoszcz

Miasto położone nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim. Warto zwiedzić: gotycki kościół farny, śś. Marcina i Mikołaja, zbudowany w XV wieku. Katedra jest sanktuarium maryjnym, z barokowym ołtarzem.
Więcej informacji »»

Chodecz

Miasto położone jest na Pojezierzu Kujawskim, na niewielkim wzniesieniu, opadającym stromo ku południowemu zachodowi w stronę Jeziora Chodeckiego, na południe od Włocławka.
Więcej informacji »»

Ciechocinek

Ciechocinek usytuowany jest na tzw. Białych Kujawach, pośrodku Niziny Ciechocińskiej, będącej częścią Kotliny Toruńsko-Bydgoskiej, w dolinie lewobrzeżnej Wisły, między Toruniem a Włocławkiem, ok. 40 m n.p.m.
Więcej informacji »»

Dobrzyń nad Wisłą

Miasto leży na Pojezierzu Dobrzyńskim nad Wisłą (spiętrzoną w Zbiornik Włocławski), na południowy wschód od Lipna. Najbardziej charakterystyczną cechą Dobrzynia jest położenie na wysokim brzegu Wisły.
Więcej informacji »»

Duża Cerkwica

Duża Cerkwica – wieś, w której możemy zobaczyć drewniany kościół św. Wojciecha o konstrukcji szkieletowej z otynkowanymi wypełnieniami ceglanymi. Świątynia wzniesiona w 1833 r. posiada wystrój XVIII i XIX w.
Więcej informacji »»

Gąsawa

Ośrodek usługowy i turystyczny na Pojezierzu Gnieźnieńskim, nad Jeziorem Gąsawskim na południe od Żnina. We wczesnym średniowieczu gród i osada targowa. Znana od 1145 r, w 1227 r. odbył się tu zjazd książąt.
Więcej informacji »»

Górzno

Ośrodek turystyczno-wypoczynkowy na Pojezierzu Dobrzyńskim, nad jeziorem Górzno i Jeziorem Młyńskim, na skraju Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, na wschód od Brodnicy.
Więcej informacji »»

Grudziądz

Grudziądz leży na Pomorzu Nadwiślańskim, na prawym, malowniczym brzegu Wisły.
Więcej informacji »»


© 2009-2013 SloneczneKujawy.pl