Portal turystyczny na Kujawach
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Bory Tucholskie

Gospodarstwo Agroturystyczne Borowa Dolina - noclegi

AGROTURYSTYKA  Bory Tucholskie

86-150 Osie, Brzeziny 41

Telefon  (52)-332-99-05
Dzwoniąc powołaj się na portal SloneczneKujawy.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie   Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.borowadolina.republika.pl

CHARAKTERYSTYKA:
Agroturystyka, Kujawy, kujawsko-pomorskie, pokoje do wynajęcia, Bory Tucholskie, Borowa Dolina, noclegi, pokoje, wczasy, wakacje, wypoczynek, urlop, noclegi na wsi, noclegi na Kujawach, tanie noclegi, pokoje gościnne, wczasy wypoczynkowe, wolne pokoje, n ,,wsi, noclegi na Kujawach, tanie noclegi, pokoje gościnne, wczasy wypoczynkowe, wolne pokoje, n mmlj,c bv nbnm,vc bv cvbcmb .m nm,m mk.mm
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Ceny do uzgodnienia telefonicznie

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Siedlisko położone jest w malowniczej okolicy w pobliżu jaru Sobińskiej Strugi. Wokół rozciągają się lasy kompleksu promocyjnego pośród zróżnicowanego terenu z licznymi rezerwatami i pomnikami przyrody. Wzdłuż jaru ciekawe ekspozycje widokowe. W pobliżu malownicze zbiorniki zaporowe na rzece Wdzie. Możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej, wędkarskiej, kajakowej, także żeglarstwa i myślistwa.

Turystyka krajoznawcza popularna za przyczyną fragmentami zachowanego historycznego krajobrazu kulturowego, zabytki architektury drewnianej, sakralnej, zabytki techniki wodnej itp. Obszar objęty strefą Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Okolica odznacza się czystym powietrzem, ciszą i łagodnym klimatem, szczególnie atrakcyjna jest jesienią z uwagi na koloryt różnorodnych drzewostanów i obfitość grzybów i jagód dla amatorów zbieractwa.

Obok siedliska słabo uczęszczana droga utwardzona do wsi Jaszcz, znakomita dla amatorów jazdy rowerowej, z rozgałęzieniami w postaci dróg szutrowych i ścieżek pośród pól i lasów.
Budynek gospodarczy o grubych murach wsparty o skarpę stanowi element tradycyjnego budownictwa z przeznaczeniem do adaptacji na cele usługowe. Parter wbudowany w stare, okazałe mury służyć będzie jako zaplecze magazynowe i pomocnicze. Dalej znajduje się siłownia, sauna, solarium z pomieszczeniami pomocniczymi. Poddasze przeznacza się na pokoje gościnne z łazienkami i hol pełniący role klubu. Wszystkie pokoje poddasza otwarte są na obszerny taras oparty o skarpę i dostępny od strony zewnętrznej. Poddasze powiązane z parterem dobudowaną krytą klatką schodową dostępną z obszernego podcienia.

» ATRAKCJE «

Wdecki Park Krajobrazowy swoją nazwę zawdzięcza Wdzie, czyli „Czarnej Wodzie”, która wraz z dopływami Prusina, Ryszką i Sobińską Strugą urokliwie wije się tworząc malownicze zakątki. Park został utworzony 16 lutego 1993 roku, zamykając od północy zwarty kompleks terenów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego. Obejmuje jeden z najpiękniejszych fragmentów Borów Tucholskich i rozpościera się na bardzo cennym pod względem przyrodniczym, krajobrazowym i kulturowym obszarze. Wdecki Park Krajobrazowy wraz z otuliną położony jest (według podziału fizycznego J. Kondrackiego) we wschodniej części Borów Tucholskich (makroregion – Pojezierze Południowopomorskie, mezoregion – Bory Tucholskie. Pod względem administracyjnym Park leży w granicach gmin: Osie (około 75% powierzchni), Drzycim, Lniano, Śliwice, Jeżewo, Cekcyn i Warlubie. Obszaru leśne Parku położone są na terenie nadleśnictw: Osie, Trzebciny i Dąbrowa.

Dominującym typem krajobrazu naturalnego są równiny sandrowe, usypane przez wody z topniejącego lądolodu. Zbudowane SA one z wysportowanych piasków drobno- i średnioziarnistych, z wkładkami żwirów i otoczaków. Powierzchnia sandrowa nachyla się wyraźnie w kierunku południowym. Krajobraz urozmaicają niewielkie pagórki wydmowe oraz doliny rzek, rynny subglacjalne i wytopiska po martwym lodzie. Niewielkie powierzchnie zajmują wysoczyzny morenowe (np. „wyspa Osie”), położone w południowej części Parku i otuliny.

Klimat Parku, jak i całego obszaru Polski, ma charakter umiarkowany przejściowy. Jednakże na tym obszarze wyraźnie zaznaczony jest wpływ kontynentalnych mas powietrza napływających z Europy Wschodniej, a w mniejszym stopniu – morskich mas z Europy Zachodniej. Lato jest tu ciepłe (średnia temperatura lipca: od 18 do 19o C), zima dość chłodna (średnia temperatura stycznia: od -2 do -3 oC). Opady wynoszą 450-550 mm rocznie, przy pokrywie śnieżnej utrzymującej się przez około 50-70 dni. Początek wegetacji przypada na pierwsze dni kwietnia, a koniec – na pierwsze dni listopada. Dość często występują w maju, a nawet w czerwcu późne wiosenne przymrozki. Najbardziej pogodne dni występują w maju, czerwcu i wrześniu, natomiast największe zachmurzenie – w listopadzie grudniu i styczniu. Przeważające wiatry zachodnie są zazwyczaj słabe lub umiarkowane.

Spływy kajakowe – opisy szlaków rzek
 
Rzeka Wda, zwana też Czarną Wodą jest bardzo malowniczym i atrakcyjnym szlakiem. Ta rozpoczynająca swój bieg na Równinie Charzykowskiej rzeka charakteryzuje się licznymi meandrami i zakolami na całej swej długości. Wda ma 198 km, wypływa z Jeziora Krążono, meandruje przez Bory Tucholskie oraz Wysoczyznę Świecką i uchodzi do Wisły w Świeciu. Prawie na całej długości, poza górnym biegiem, rzeka jest łatwa, jedynie ogromne Jezioro Wdzydze oraz zapory wodne w dolnym odcinku mogą utrudniać spływ. Teren szlaku jest bardzo mocno zalesiony i mało zurbanizowany. Górny odcinek Wdy do Lipusza jest bardzo uciążliwy, dlatego też proponujemy rozpoczęcie spływu w tej miejscowości.
Rzeka przepływa przez Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Tucholskie”, Kaszuby i Kociewie.
 
Atrakcje na trasie:
 
  • skansen we Wdzydzach,
  • rezerwat Kamienne Kręgi w Odrach
  • Parki Krajobrazowe: Wdzydzki i Wdecki

» MAPA «

© © Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SloneczneKujawy.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
© 2009-2013 SloneczneKujawy.pl